Založ si blog

Som sklamaný z ľudí na Slovensku

Založil som si blog v jame lvovej, som pravdepodobne o generáciu mladší ako väčšina z tunajších prispievateľov na Pravde, 11 rokov pracujem a žijem v susednej Českej Republike. Vývoj na Slovensku sledujem, snažím sa v tom nájsť nejakú objektívnosť, dôležitejšie sú pre mňa fakty, utvoreniu názorov som pre každú situáciu otvorený. To čo sa deje v spoločnosti posledné 2 týždne vnímam ako vyústenie toho čo sa roky na Slovensku deje, ten kto je prekvapený, asi pravdepodobne nesledoval udalosti v krajine v ktorej žije. Neberiem Vám vaše politické presvedčenie, aj keď priznám sa, občas som tak naštvaný, až mám chuť nadávať. Ale prosím Vás, či už ste liberálne alebo konzervatívne zmýšľajúci a dávate prednosť ľavici či pravici, aspoň nepodporujte, neobraňujte a nekryjte amorálnych predstaviteľov štátu, to je to najhoršie čo môžete urobiť!

Spochybniť, kritizovať, opľuť a obviniť sa dá ktokoľvek a všetko. Veci aj ľudia sa dajú donekonečna obhajovať, ochraňovať, hľadať pre všetko dôvody a ospravedlnenia.

Ale asi najdôležitejšia vec je, aký priestor dáme sami sebe k poznaniu reálií a faktov aby sme si vytvorili názory alebo už názory a pohľad na vec máme dopredu daný a upravíme si naopak reálie a fakty tomu ako sa na veci chceme pozerať.

Väčšina ľudí sa totiž dnes klame sama a nepotrebuje na to niekoho iného.

Na slovenskej politickej scéne je málokto koho by som zbožňoval alebo k nemu prechovával nejaké veľké sympatie. Nevyberám si ale menšie zlo, niekedy mi aj priemernosť príde viac než dosť. Nerobím si ilúzie, že sú strany bez čiernych oviec, ale určite by som si nevybral takú, ktorá je už nimi kompletne obsadená.

Som sklamaní z ľudí na Slovensku, keď sú ochotní takú stranu hájiť, hovoriť o legitimite iba na základe zvolenia a výsledku demokratických volieb, ignorujúc ďalšiu činnosť pre ktorú jej legitimita je nahlodaná, čo je hromada podložených káuz, ktoré ani nie je možné objektívne vyšetriť pre pretrvávajúci konflikt záujmov na pozíciách ministra vnútra, policajného prezidenta, premiéra a ďalších.

Osobne nepreferujem politiku socialistov (nie je to isté čo sociálna politika), ani nedávam prednosť konzervatívnemu alebo národnému smerovaniu politiky. Napriek tomu by som želal ľuďom, ktorí majú takéto politické preferencie, aby mali hodnotnejších a morálnejších zástupcov. Nemusíme očakávať dokonalosť, ale toto čo sa dlhé roky deje je už dno a žumpa, za ktorú môže oportunizmus konkrétnych ľudí, ktorí tvoria vládu a obsadili iné vysoké funkcie na Slovensku. Keď bohužiaľ majú v rukách zákonodarnú, výkonnú i súdnu moc. Čo si myslíte, že to asi znamená?

Som sklamaní z ľudí, ktorí nepoučení z Mečiara prešli k Ficovi a sú ochotní prejsť kľudne aj k ďalšiemu oportunistovi, „vodcovi“, ktorí si ich získa. Ak sú populisti takmer všetci politici, i tak máloktorí vytunelovali ekonomicky a morálne tak Slovensko ako bolo za správy týchto dvoch. Môžete im samozrejme veriť, ale to je asi tak všetko, lebo fakty a reálie už dlhodobo svedčia proti nim. Potom si len uvedomte, aké vysoké dane platí spoločnosť aj za Vašu vieru.

Ak máte antipatie k iným osobnostiam a stranám, kľudne si ich nechajte, ale vedzte, že nikto neublížil Slovensku viac ako títo dvaja. To nie je konšpirácia, pochybnosť, vec o ktorej môžeme polemizovať, je to kvantum skutočností, ktoré sa stali a už sa nedostanú. Kritika nedestabilizuje štát, ten bol destabilizovaný problémami, ktoré to spôsobili.

To čo sa deje nie sú iba pochody niekoľkých nespokojných, nejde o žiaden prevrat, o žiaden majdan, nejde o podporu opozície, ide o protest a nápravu hromadnej vysokej korupcie, o nápravu prepojenia štátu s mafiou a situácie kedy sa štát správa ako mafia, ide o nápravu dlhodobej sabotáže právnych inštitúcií. O nápravu demokratickou cestou, ktorú pozná ústava aj zákony, o nápravu na ktorej sa môžete spolupodieľať aj Vy. To čo sa deje je obranou proti tým, ktorí sa snažili zneužiť systém vo svoj prospech. Nepodporujte takých ľudí a nehľadajte pre nich ospravedlnenie. Aj sociálna demokracia môže vyzerať inak, lepšie, môže byť vedená poctivejšími ľuďmi.

Iba blogeri, diskutéri a čitatelia Pravdy to ešte nepochopili

16.03.2018

Sieť a Most-Híd po parlamentných voľbách v rozpore s deklarovaným išli hneď na vyzvanie do vlády so Smerom, aj za cenu, že Sieť sa rozpadne (a rozpadla). To je niečo ako keby sa z kotlebovcov viac »

Moji a Tvoji politici

16.03.2018

„Moji kradnúť môžu, tvoji nie.“ Nemal by nikto! Za stav vecí môže aj naša pokrivená mentalita. To všetko čo dovolíme „svojim“. Nemali by sme dovoliť aby ani názory s ktorými sa stotožňujeme viac »

Hotdogy, mítingy a klamstvá

15.03.2018

Tak ako sú ľudia, ktorí sa dajú kúpiť jedlom alebo predstavením, sú ľudia, ktorí sa dajú kúpiť klamstvami. Klamstvami, ktoré rozvracajú spoločnosť, ktoré zakrývajú zločiny, klamstvami, viac »

Sergej Skripaľ, proces, Moskva, vojenský súd

Británia požiadala OPCW o analýzu vzoriek látky, ktorou otrávili Skripaľa

16.03.2018 23:11

Podľa Downing Street by mali čoskoro do Británie pricestovať predstavitelia Organizácie pre zákaz chemických zbraní , aby si prevzali vzorky uvedenej látky.

SR Pezinok doprava nehoda vlak zranení

V Pezinku sa zrazil vlak s lokomotívou, najmenej 18 zranených

16.03.2018 19:22, aktualizované: 22:29

Na mieste boli záchranári a sedem sanitiek.

Za slušné Slovensko, Trenčín

Vymeniť figúrky nestačí, dožadovali sa v Prešove a ďalších mestách

16.03.2018 19:09, aktualizované: 20:51

V desiatkach slovenských miest vyšli protestujúci do ulíc, aby sa na zhromaždeniach Za slušné Slovensko vyjadrili k aktuálnej politickej situácii.

denisa sakova

Nahradí Kaliňáka Saková? Uvažuje sa aj o Rašim

16.03.2018 18:19, aktualizované: 21:02

O Sakovej ako o potenciálnej nástupkyni Kaliňáka sa hovorí dlho. Tá sa však spomína aj ako vicepremiérka pre investície a informatizáciu.

odyseus

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 9891x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie

Archív